Cookie Consent by PrivacyPolicies.com
صفحه نخست / افغانستان / جامعه مدنی در افغانستان
afghanistan-civil-rights

جامعه مدنی در افغانستان

جامعه مدنی در افغانستان

معنا ومفهوم جامعه مدنی را تا پیش از حکومت طلبان کسی نمیدانست اما زمانی که طالب سقوط کرد با نظام سیاسی بوجود آمد. کسانی بودن و هستند که با یکجا شدن تعدادی محدودی کوشیدن خودشان را حامی این بخش معرفی کنند که کردن زمانی سازمان ملل متحد هم یکی از حامیان جامعه مدنی در افغانستان بود وبا حمایتش آهسته آهسته جامعه مدنی نهادینه شد درتمام جهان جامعه مدنی در مسائل کشوری سهم بارزی دارد و گوشش‌ میکند حق را به حقدار‌برساند جامعه مدنی افغا نستان آنچنانی که باید باشد نیست دربعضی از مسائل که در بخش های مختلف صورت میگیرد داد خواهی میکند اما هیچ وقت این داد خواهی بجای نمیرسد مثال کشتن فرخنده با فجیح ترین حالت .جامعه مدنی مخالفت کرد به جاده برآمدن اما هیچ جای را نگرفت وتاامروز‌از قاتلین خبری نیست و جامعه مدنی ور افغانستان تاحال نتوانسته اعتماد سازی بکند و اعتماد اقشار مختلف را با خود ندارد آنها همیشه حرف شان روی کاغذ بوده وبه کرسی نه نشسته.

پس گفته میتوانیم که جامعه مدنی هنوز هم در افغانستان یک پدیده بسیار جوان است باید جامعه مدنی بخاطر بدست آوردن قدرت سیاسی مبارزه نکند وهم باید شامل بازی های سیاسی نگردد و باید گفت جامعه مدنی افغانستان دارای نقص و مشکلات درونی زیاد است که این همه موجب ناکارآمدی جامعه مدنی گردیده و باید نهاد های مدنی خودجوش‌باشد وابستگی سیاسی نداشته باشد وبه شکل مستقل فعالیت کند.

در باره AfghanPassion.com

به وب سایت, بزرگترین و مشهورترین شبکه اجتماعی افغانستان Afghanistan My Passion در فیسبوک خوش آمدید. برای تبلیغات و ارسال مطالب از مینو های سایت کار بگیرید و معلومات حاصل کنید. با سپاس فراوان تیم:

جالب است بخوانید

کنسرتی که بخاطر کمک به افغانستان دایر شده بود به جـ ـنگ خاتمه یافت

کنسرتی که بخاطر کمک به افغانستان دایر شده بود به جـ ـنگ خاتمه یافت گفته …

دیدگاهتان را بنویسید