Cookie Consent by PrivacyPolicies.com
صفحه نخست / صحت و سلامتی / افسردگی چیست؟

افسردگی چیست؟

افسردگی چیست؟

علائم افسردگی عمیق زمانی بروز می کند که فرد یک یا دو روز افسرده نباشد ، اما به مدت دو هفته یا بیشتر به طور منظم افسرده باشد ، یا دیگر علاقه ای به انجام کارهای جالب ندارد. مانند کسی که دوست داشت کریکت بازی کند و اکنون او واقعاً نمی خواهد آن را بازی کند. کمبود تحرک ، افزایش یا کاهش وزن ، عادات غذایی نامناسب ، کم و بیش ، گاهی اوقات افراد تمایل بیشتری به خوردن چیزهای شیرین یا از دست دادن اشتها دارند که علاقه ای به پخت و پز یا غذا ندارند. گاهی اوقات باعث بی خوابی می شود یا برخی افراد بیش از حد می خوابند و هنوز خواب کافی ندارند و کمبود انرژی دارند. یا بسیار کم تحرک یا بسیار بی قرار و بی قرار. داشتن احساس گناه یا پشیمانی ، نه برای یک موضوع بلکه یک احساس بد مداوم ، و همچنین سایر علائم مانند دور بودن از جامعه و زندگی در انزوا. برخی از افراد افسرده غالباً افسرده نیستند بلکه بسیار حساس هستند و از یک مسئله کوچک احساساتی و عصبانی می شوند.

عامل فیزیولوژیکی عدم علاقه یا بی علاقگی به رابطه جنسی است ، یا برخی از افراد بسیار احساساتی و تحریک پذیر می شوند. همچنین برخی از افراد ، اختلال تمرکز دارند یا نمی توانند تصمیم بگیرند ، یا اختلال حافظه دارند و همچنین در مورد چگونگی آسیب رساندن به خود فکر می کنند. یا گاهی سعی در خودکشی دارد. همه این علائم را ندارند ، بنابراین وقتی کسی مدتها ، هفته ها یا ماهها آنها را داشته باشد ، می توانیم آن را افسردگی بنامیم.
این علائمی است که فعالیتهای روزمره را تحت تأثیر قرار می دهد ، بیشتر افرادی که از افسردگی اساسی رنج می برند نیز مضطرب هستند و ممکن است دردهای جسمی دیگری مانند گردن یا عضلات درد داشته باشند ، افسردگی در زنان بیشتر از مردان است.

چه گروهی از افراد می توانند از افسردگی رنج ببرند؟ به عنوان مثال هر فردی در خانواده که عمیقا افسرده باشد ، از اقوام درجه یک مانند پدر در خانه خوانده می شود ، بنابراین این افراد سه تا چهار برابر بیشتر از دیگران دچار افسردگی می شوند. اینها عوامل ژنتیکی و همچنین تأثیرات محیطی هستند ، مشخص نیست که چه مقدار از اثرات ارثی است و چه مقدار از محیط است. یا کسی که یکی از عزیزان خود را از دست داده است ، مانند فرزند ، همسر ، همسر یا بسیار از هم جدا شده است ، یا زمانی را با خشونت خانوادگی سپری کرده است ، کسانی که آسیب روحی دیده اند یا در زندگی تغییرات بزرگ به طور ناگهانی رخ می دهد ، و همچنین فقر مسافرت و تنهایی می تواند منجر به افسردگی عمیق شود.

با توجه به تمام عوامل فوق اکنون می توانیم براساس این مدل بهتر درک کنیم یا اینکه به معنی افسردگی عمیق چیست؟

فرض کنید چهار مستطیل در یک دایره قرار دارد که هر مستطیل است. این دایره بر روی محور x-y قرار دارد که هر یک از آنها به احساس متفاوتی اختصاص یافته اند. به عنوان مثال ، در محور x عادات جانبی مثبت و عوامل فیزیولوژیکی جانبی منفی وجود دارد و در محور y افکار و احساسات جانبی منفی وجود دارد. می توانید این چهار مستطیل را با یک پیکان دو طرفه به هم متصل کنید. و دایره را حالت بنامید.
به عنوان مثال ، یک روز به شما گفته می شود از این ماه به بعد سر کار نیایید چون دیگر بودجه ای وجود ندارد و از کار شما اخراج می شود. در چنین شرایطی چه چیزی از ذهن شما عبور می کند؟ مهم نیست که چگونه رفتار می کنید ، مانند عصبانیت ، ناامیدی ، ترس ، پشیمانی ، همه احساسات احساسات منفی هستند و اعصاب ناآرام هستند و حوادث گذشته به ذهن خطور می کند ، همچنین بر وضعیت جسمی مانند درد شکم ، اسهال ، گرفتگی عضلات تأثیر می گذارد ، بی خوابی ، و همچنین بر سرعت و احساسات شما تأثیر می گذارد ، بنابراین شما تمام روز کاری انجام نمی دهید و در خانه می مانید ، برنامه روزانه خود را دنبال نکنید ، از خود مراقبت نکنید و خود را فردی اشتباه قلمداد کنید. در حالت ظاهری و کمبود انرژی ، یعنی یک فکر منفی در ذهن شما می چرخد.

چگونه افسردگی درمان می شود؟

خبر خوب این است که درمانی برای افسردگی وجود دارد. و سه نوع درمان بر اساس تجربه اثبات شده وجود دارد. اول: مصرف دارو درمانی یا روان درمانی و روان درمانی مانند CBT یا رفتار درمانی همزمان و درمان بین فردی یا APT.
CBT بسیار موثر است اما برای برخی از افراد. همچنین APT هایی که موضوعات خاص خود را دارند و مورد بررسی قرار می گیرند.
اما گاهی شرمساری یا پنهان نگه داشتن بیماری باعث می شود که بیمار به درستی درمان نشود یا علائم بیماری به درستی تشخیص داده نشود یا به دلیل درمان طولانی مدت و هزینه آن قابل درمان نباشد.

اما خبر خوب این است که برخی از نکات موثر CBT و APT را می توان توسط خود بیمار و با کمک اعضای خانواده انجام داد.
CBT در 5٪ افراد م effectiveثر است و این روش درمانی می تواند فرد را در مقابل قسمت های بعدی نجات دهد. این یک درمان کوتاه مدت است و اگر فردی این کار را برای مدت زمان طولانی انجام داده باشد و نه برای یک افسردگی بسیار پیشرفته اشتباه است.
به عنوان مثال ، در مدل فوق ، اگر تغییر مثبتی در مستطیل ایجاد کنیم ، این تغییر مثبت بر سایر مستطیل های دایره تأثیر می گذارد.
تا بتوانند
اینها تنها برخی از نرم افزارهای اشتراکی تنظیم شده برای هدف شماست که می توانید استفاده کنید.

همانطور که در اطلاعات بالا مشاهده کردیم ، ابتدا باید یاد بگیریم که افسردگی چیست و چرا بروز می کند. می دانید چگونه افسردگی خود را کاهش دهید؟ و بعد وقتی یاد گرفتم که چگونه در زندگی روزمره خودم تمرین کنم و چگونه به جای افسردگی از زندگی ام لذت ببرم؟
گام بعدی تغییر سرعتمان است ، مانند مدل ، زیرا سرعت ما در برابر همه چیز روی کل دایره تأثیر می گذارد. زیرا تغییر سرعت فرد مانند تغییر فکر ، و تغییر عقیده است.
زیرا وقتی فردی افسرده است کارهایی را که برای سلامتی او مفید است انجام نمی دهد ، بنابراین برنامه ای را برای نحوه تغییر رفتار خود در برابر شرایط تنظیم کنید و برای خود برنامه ریزی کنید. مهمترین قسمت مراقبت از خود و برنامه روزانه است.
اگر این روند شروع شود ، دیگران نیز تأثیر می گذارد ، هنگامی که ما فعالیت را در افسردگی عمیق کاهش می دهیم ، مانند ورزش نکردن یا دیدن دوستان خود یا زندگی در انزوا. مهم این است که از خود شروع کنید ، از رژیم غذایی و خواب خود مراقبت کنید ، کریکت مورد علاقه خود را بازی کنید یا فوتبال یا گلدوزی ، نقاشی و سایر فعالیتها انجام دهید.

چگونه سرعت خود را تغییر می دهید؟

با سرعت خود یک یا دو موضوع را انتخاب کنید ، موضوعاتی خاص ، واقع گرایانه و طبق برنامه.
به عنوان مثال ، هر روز صبح زود بیدار شدن ، ورزش کردن و برنامه ریزی فعالیت های روزمره به موقع. و چنین کارهای روزمره مشترک.
اگر به برنامه خود پایبند باشید ، لذت موفقیت را احساس خواهید کرد و اگر این کار را نکنید ، با خشم ، پشیمانی و عصبانیت روبرو خواهید شد ، پس کدام یک را دوست دارید؟

هر کسی می تواند درگیر افکار منفی باشد اما وقتی با افسردگی روبرو می شود ، این افکار منفی که در بالا ذکر شد – غالب می شوند. و این افکار منفی است که افسردگی ایجاد می کند و این افکار در همه تفاوتی ایجاد می کند اما نکته مشترک این است که آنها افکار منفی در مورد خود دارند و به قدرت خود شک می کنند. در حالی که آنها در کار خود موفق خواهند بود و برای دیگران فردی قوی ظاهر می شوند.
یا برخی در مورد دیگران افکار منفی دارند و هر جنبه از زندگی برای آنها منفی به نظر می رسد. همچنین کسانی که در مورد آینده افکار منفی دارند و کسانی که بلافاصله درگیر افکار منفی هستند نیز بر روی هر چیز منفی تمرکز می کنند.

برای خلاص شدن از این افکار باید از این کلمه استفاده شود ، مثل اینکه من باید این کار را خوب انجام دهم ، من باید رویایم را برطرف کنم ، باید یک کتاب بخوانم ، من باید آن را انجام دهم. ترتیب کارا رو دادن. از صحبت منفی در مورد خود دست بردارید ، و یک فیلتر معنوی برای افکار منفی خود ایجاد کنید.
به عنوان مثال ، وقتی فکر شما منفی می شود ، فکر می کنید چه چیزی باعث آن شده است؟ و روند احساسات خود را ارزیابی کنید. و بفهمید چه چیزی باعث شده این وضعیت برای شما اتفاق بیفتد.
چگونه بر افکار منفی خود غلبه کنیم. به این فکر کنید ، اگر من حرف منفی بزنم و کسی را که خیلی دوستش دارم ، چه نظری درباره آن خواهد داشت؟
اگر یکی از عزیزانم از شرایط من برایم بگوید چه می گویم؟
آیا این تفکر منفی در این مرحله خوب است یا روش مثبت دیگری وجود دارد؟ نتیجه چه خواهد شد؟ آیا من یک ایده را با واقعیت مقایسه می کنم؟ آیا حقیقت می تواند چیز دیگری باشد؟ چه مدرکی برای اثبات این ادعا دارم؟ و چه مدرکی دارم که این ایده را رد کند یا آن را رد کند؟
اگر کسی واقعاً به من اعتقاد دارد ، چگونه می تواند در برابر این فکر واکنش نشان دهد؟
آیا این همان چیزی است که من فکر می کنم درست است؟ اگر چنین است ، چرا هیچ مدرکی برای حقیقت وجود ندارد؟
آیا من ایده کلی دارم و می گویم چنین اتفاقی ممکن است افتاده باشد ، من واقعاً چقدر باور دارم؟ چند بار این فکر به من پاسخ خلاصه ای داده است؟
آیا واکنش فرد مقابل هر بار که فکر منفی را تکرار می کنم ثابت است یا متفاوت است؟
خوب فکر کردن و مثبت اندیشی را عادت خود قرار دهید ، چگونه؟
هر زمان که افکار منفی خود را با یک مثبت و موثر عوض کنیم ، زمان می برد اما غیرممکن نیست. هرچه بیشتر تمرین کنید ، موفقیت شما بیشتر خواهد شد.
همچنین برای حل مسئله می توانید به دنبال راه حل های مثبت دیگر باشید و بر افسردگی غلبه کنید.
همیشه باید در مورد افسردگی خود صحبت کنید یا به پزشک مراجعه کنید ، اگر صحبت نمی کنید وضعیت شما بدتر می شود ، اگر شخصی در خانواده شما از افسردگی رنج می برد به او کمک کنید ، با او صحبت کنید و به او اطمینان دهید که همه چیز خوب خواهد شد. راهی که پزشکان معمولاً در جوامع مذهبی توصیه می کنند این است که نماز و عبادت منظره ای از طبیعت و خلقت است که به انسان قدرت زیادی می بخشد و او را به آینده امیدوار می کند ، گاهی اوقات به آفتاب صبح زود نگاه می کند تا ببیند حکمت در آن چیست. غروب خورشید و یاد پروردگارت در هر شرایطی چه تفاوتی دارد ، بدون هیچ تردیدی؟

در باره AfghanPassion.com

به وب سایت, بزرگترین و مشهورترین شبکه اجتماعی افغانستان Afghanistan My Passion در فیسبوک خوش آمدید. برای تبلیغات و ارسال مطالب از مینو های سایت کار بگیرید و معلومات حاصل کنید. با سپاس فراوان تیم:

جالب است بخوانید

loose-belly-wieght

هشت نوشیدنی که معده شما را کاهش می دهد

هشت نوشیدنی که معده شما را کاهش می دهد اگرچه کار کاهش وزن کمی دشوار …

دیدگاهتان را بنویسید